Skip to content

نکات طراحی سایت

Seo عبارت اختصاری  Search Engine Optimization  است که معنی بهینه سازی موتور جستجو است.

بهینه سازی موتورجستجو برای رسیدن به نتایج بهتر در سرچ جستجو سایت و بدست آوردن رتبه های بالا از روش های اخلاقی است و همچنین سئو به معنی فریب کاری و روش های غیراخلاقی نیست.

سئو مجموعه ای از روش ها برای تغییر استراتژیک وب سایت هاست.سئو کار آسانی نیست چرا که نیازمند دانش زیاد و صبر است و ظیفه مهندسین یا همان سئوکار بدست آوردن رتبه بالا در سایت و بروز نگه داشتن آن است زیرا الگوریتم موتور های جستجو به طور مداوم تغییر میکنند.

گوگل دارای بیش از 200 معیار جهت رتبه بندی سایت است و از این رو انجام فعالیت های سئو سایت توسط یک سئوکار انجام میشود و وظیفه مهندسین سئو پیداکردن مهمترین معیار ها و رتبه بالا برای سایت است.

آنالیز سئو
ساختارسئو

تاریخچه سئو

 

در سال 1990 موتورهای جستجو کار خود را آغاز کردند که محبوب ترین آنها yahoo و  Alta vista نام داشتند که همانند یک صفحه زرد مردم موتور های جستجو را همانند یک لیست فهرست شده می دیدند و سئو اولیه براساس حروف الفبا بود که به طور مثال صفحاتی که دارای نام AAA بودند رتبه بالایی در اینترنت داشتند.با رشد روز افزون فضای اینترنت موتور های جستجو نیز پیشرفت کردند و روز به روز الگوریتم های پیچیده تری را دارا شدند و فرمول تعداد دفعات سرچ کردن یه کلمه کلیدی یا یک عبارت تقسیم بر تعداد کل کلمات صفحه با معیار تراکم کلمه کلیدی برچسب هایی به شکل key words برای متوجه شدن و درک کردن محتوای سایت هابه وجود آمد. در ادامه این رشد سئو نیز برای رشد بیشتر فعالیت خود را شروع کرد. با رتبه بندی سایت و صفحات، مهندسین سئو به دنبال پیدا کردن راهایی مناسب و رسیدن به رتبه های بالاتر در سایت دست به کار شدند.

در گذشته بدست آوردن رتبه بالا در موتور های جستجو کار ساده ای بود چرا که با روش های غیر اخلاقی به راحتی میتوانستید رتبه سایت خود را بالا بیاورید اما امروزه با پیشرفت روز افزون بستر اینترنت و موتورهای جستجو بسیار سخت است که مهندسین بهینه سازی بتوانند موتور های جستجو را برای بدست آوردن رتبه بالا از  روش غیر اخلاقی دستکاری کنند.البته این موضوع به معنی صد در صدی نیست و آنها باز هم راهی را پیدا خواهند کرد اما توصیه ما برای سایت شما استفاده از روش های درست و اخلاقی است تا دچار مشکلات احتمالی نشوید.

عکس سئو

هدف سئو

 

عکس ذره بین

هدف اصلی سئو کمک به شما در بدست آوردن رتبه بالا حاصل از جستجو طبیعی و افزایش بیشتر ارتباط بین صفحات سایت شما و سرچ کلمات کلیدی کاربران در سایت شماست. انجام اینکار و نشان دادن صفحات مرتبط با بیشترین سرچ کلمات کاربران دارای مزایای زیادی هم برای سایت شما و هم کاربران است چرا که اعتماد کاربران و موتورهای جستجو را بدست می آورید و کاربر شما تمام نیاز های مرتبط خود را پیدا میکند.زمانی که سئو را برای سایت خود به کار بردید و بهبود سایت برای نتایج جستجو طبیعی شروع شد ادامه این فرایند نیازمند دانش و زمان برای پیاده سازی متد های خود شد. زمان بزرگترین نیاز و به نوعی سرمایه گذاری برای سئو یک سایت یا یک صفحه است.

با توجه به اینکه شما چه کلماتی در سئو سایت خود استفاده میکنید هفته ها یا ماه طول میکشد تا به نتیجه برسید. ممکن است نتایج جستجو سئو سایت شما سریعا به نتیجه نرسد اما با گذشت زمان مزایای سئو باعث افزایش کارایی سایت ، رتبه بندی ، نتایج سایت و افزایش بازدید کنندگان میشود.

اهمیت بسیار زیادی دارد که سایت شما در جزء صفحه اول نتایج جستجو گوگل باشد به خصوص در سه نتیجه جستجو طبیعی اول سایت که 58درصد کلیک کردن ها را شامل میشود.

 

 

 

در کنار سئو،امنیت سایت یکی از مواردی است که باید به آن توجه ویژه ای کرد. پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه کنید.

بررسی امنیت سایت

 

کاربرد ابزار سئو
خرداد ۳, ۱۴۰۱

افزونه سئو چیست و چه کاربردی دارد؟

موتورهای جستجو، منبع اصلی بازدید بیشتر وب سایت‌ها در اینترنت هستند. سئو یا بهینه سازی وب سایت با استفاده از افزونه Yoast SEO برای موتورهای جستجو،...
اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱

ووکامرس چیست؟ تعریف ووکامرس

ووکامرس چیست ؟ همان‌طور که گفتیم ووکامرس یک افزونه است، نه یک سیستم مدیریت محتوای مجزا. اینکه انتظار داشته باشید در پاسخ سوال ووکامرس چیست ؟...
اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۱

نصب افزونه در وردپرس همراه باعکس

اگر به اندازه کافی در رسانه‌‌های اجتماعی و فضای اینترنت وقت بگذرانید در حالیکه با مقوله وب سایت یا وبلاگ هم آشنایی مختصری داشته باشید، پلاگین...
خطای نصب افزونه
اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۱

مشکلات رایج نصب نشدن افزونه در وردپرس

نصب نشدن افزونه در وردپرس یکی از بیشترین سؤال‌های رایجی که توسط کاربران وردپرس از ما پرسیده می‌شود این است که چرا نمی‌توانند افزونه‌ها را به...
هاست
بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

هاست چیست؟

هاست چیست و چه کاربردی دارد؟ هاست چیست : هاست (Host) به معنای میزبانی است و به محیط مجازی گفته میشود که بر روی یک سرور...

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر سئو