Skip to content

نکات طراحی سایت

رشد روز افزون فروشگاه های آنلاین اینترنتی در کسب و کار های مختلف باعث ایجاد انگیزه برای ایجاد دیگر کسب و کار ها شده است. امروزه ساخت فروشگاه های اینترنتی زیادی وجود دارد که به صورت رایگان و غیر رایگان هستند و انتخاب را برای شما ممکن است سخت کنند.وردپرس نیز از قاعده دور نیست و با ساخت افزونه ای به نام ووکامرس قابلیت ساخت فروشگاه اینترنتی را برای کاربران فراهم کرده است.

ووکامرس چیست؟

یک افزونه رایگان با قابلیت های بالاست که به وسیله آن میتوانید فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید اما قبل از آن نیاز است با قابلیت های آن آشنایی داشته باشید زیرا افزونه ووکامرس نیز دارای  افزونه های رایگان و حرفه ای است. ووکامرس همانطور که گفتیم یک افزونه است و سیستم مدیریت محتوا نیست.

تاریخچه ووکامرس

این افزونه برای اولین باز توسط یک تیم توسعه به نام  WooThemes روی کار آمد. در 13 مرداد 1393 ووکامرس با 381.187 سایت یکی از قدرتمندترین فروشگاه‌سازهای اینترنتی شناخته شد. در آبان 1393 اولین کنفرانس ووکامرس با عنوان WooConf که تمرکز آن بر روی کسب و کارهای اینترنتی بود در Sanfransisco و Colifornia برگزار شد.

ووکامرس توسط یک تیم توسعه دهنده با نام WooThemes  بر روی کار آمد.در  تاریخ 13 مرداد 1394 به بزرگترین فروشگاه ساز اینترنتی تبدیل شد زیرا بالغ بر 381 هزار سایت فروشگاه اینترنتی خود را با ووکامرس ساختند.

تصویر ووکامرس و فروشگاه آنلاین

کاربرد ووکامرس

 

ووکامرس این قابلیت را به شما میدهد که بتوانید محصولات خود را مدیریت کنید تمام اطلاعات فروشگاه و پشتیبانی محصولات خود برای کاربران را در اختیار داشته باشید.

طبق آمار های ثبت شده 42 درصد از فروشگاه های اینترنتی با ووکامرس ساخته شده اند زیرا رابط کاربری مناسب و ظاهری زیبا دارد.

نیاز ما به این افزونه برای ساخت فروشگاه اینترنتی چیست؟

سابقه خوبی که ووکامرس دارد و همچنین استفاده روز افزون آن در فضای فروشگاه های اینترنتی و رایگان بودن آن همانند سیستم مدیریت محتوا وردپرس این انگیزه را ایجاد میکند.

مزایایی که وکارمرس وارد دلیل بر برتری ان است که به اتفاق بعضی از آن ها را مثال میزنیم:

 • توانایی گزاشتن هر مدل محصولی را برای فروش به ما می دهد
 • در گزاشتن محصول و تصاویر محدودیتی وجود ندارد
 • توانایی دسته بندی،برچسب زدن و نوشتن ویژگی های محصول
 • قیمت دهی و امتیاز دادن به نوع محصول
 • مشخص کردن موقعیت فروشگاه و شخصی سازی آن
 • ذخیره و فیلتر محصولات ما
 • اضافه شدن و بروز کردن امکانات فروشگاه با افزونه های موجود

 

 

مزایای ووکامرس

تصویر ووکامرس

مزایایی که وکارمرس وارد دلیل بر برتری ان است که به اتفاق بعضی از آن ها را مثال میزنیم:

 • توانایی گزاشتن هر مدل محصولی را برای فروش به ما می دهد
 • در گزاشتن محصول و تصاویر محدودیتی وجود ندارد
 • توانایی دسته بندی،برچسب زدن و نوشتن ویژگی های محصول
 • قیمت دهی و امتیاز دادن به نوع محصول
 • مشخص کردن موقعیت فروشگاه و شخصی سازی آن
 • ذخیره و فیلتر محصولات ما
 • اضافه شدن و بروز کردن امکانات فروشگاه با افزونه های موجود

افزونه‌های بسیار برای ووکامرس

ووکامرس خود دارای افزونه‌های بسیاری است که قابلیت های زیادی را به فروشگاه اینترنتی اضافه می کند. شما برای تکمیل یک فروشگاه اینترنتی نیاز به امکانات زیادی دارید پس بسیار خوب است تمامی این امکانات را بتوان به آن اضافه کرد. این افزونه‌ها به صورت رایگان و پرمیوم موجود است و می‌توان برحسب نیاز آن‌ها را انتخاب کرد. نسخه‌های رایگان و استاندارد در مخزن وردپرس یافت می‌شوند.

برای کامل بودن فروشگاه اینترنتی امکانات زیادی نیاز است از جمله این امکانات افزونه ها هستند که به صورت رایگان و پرمیوم ارائه شده اند و باید براساس نیاز هایمان از آنها استفاده کنیم. برای استفاده از این قابلیت ها از وب سایت اصلی وردپرس میتوانید استفاده کنید.

فروش خود را با این افزونه شروع کنید

 

تعریف ووکامرس و ویژگی های آن را برای شما بررسی کردیم و حال اگر از این قابلیت خوش تان آمد می توانید راه کار های زیر را انجام دهید:

1- انتخاب هاست و دامنه

2- نصب وردپرس

3 – نصب افزونه

4 – انتخاب قالب ووکامرس

5- انتخاب افزونه مناسب فروشگاه شما

منبع کمکی:همیار وردپرس

 

 

کاربرد ابزار سئو
خرداد ۳, ۱۴۰۱

افزونه سئو چیست و چه کاربردی دارد؟

موتورهای جستجو، منبع اصلی بازدید بیشتر وب سایت‌ها در اینترنت هستند. سئو یا بهینه سازی وب سایت با استفاده از افزونه Yoast SEO برای موتورهای جستجو،...
اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱

ووکامرس چیست؟ تعریف ووکامرس

ووکامرس چیست ؟ همان‌طور که گفتیم ووکامرس یک افزونه است، نه یک سیستم مدیریت محتوای مجزا. اینکه انتظار داشته باشید در پاسخ سوال ووکامرس چیست ؟...
اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۱

نصب افزونه در وردپرس همراه باعکس

اگر به اندازه کافی در رسانه‌‌های اجتماعی و فضای اینترنت وقت بگذرانید در حالیکه با مقوله وب سایت یا وبلاگ هم آشنایی مختصری داشته باشید، پلاگین...
خطای نصب افزونه
اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۱

مشکلات رایج نصب نشدن افزونه در وردپرس

نصب نشدن افزونه در وردپرس یکی از بیشترین سؤال‌های رایجی که توسط کاربران وردپرس از ما پرسیده می‌شود این است که چرا نمی‌توانند افزونه‌ها را به...
هاست
بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

هاست چیست؟

هاست چیست و چه کاربردی دارد؟ هاست چیست : هاست (Host) به معنای میزبانی است و به محیط مجازی گفته میشود که بر روی یک سرور...

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عکس ووکامرس چیست؟