Skip to content

چرا یک سایت باید هدر و فوتر داشته باشد

نکات طراحی سایت

فوتر سایت

 طراحی سایت یکی از بخش های مهم یک کسب و کار می باشد که برای طراحی آن باید عواملی را در نظر بگیریم تا در آخر یک طراحی سایت مناسب که مورد پسند کاربر باشد را در اختیار افراد قرار دهند.

وب سایت دارای بخش های مختلفی می باشد مانند هدر Header، همچنین بدنه یا Content، فوترسایت می باشد.
در آخرین قسمت از صفحه، فوتر سایت قرار دارد که بر خلاف عقیده‌ی برخی افراد از اهمیت چندانی برخوردار نمی باشد، باید بگوییم که نظر کاملا اشتباهی است چرا که یکی از مهم‌ترین بخش طراحی سایت، طراحی فوتر برای سایت بوده که می تواند موارد مهمی را در بر بگیرد که به جذب هر چه بیش تر مشتری برآید.

فوترسایت
فوترسایت

فوتر سایت چیست؟

فوتر سایت چیست؟ اگر به سایت های دیگر توجه کنید مشاهده می شود که کل یک صفحه سایت از سه بخش تقسیم شده بخش بالا که منو، تصویر لوگو و… در آن قرار دارد، بخش هدر Header می باشد.

پایین تر که مراجعه می کنید می بینید که بدنه سایت یا Content شامل توضیحات و تصاویر و مطالب مهم و اصلی قرار داده شده است. همچنین در آخر صفحه همانطور که مشاهده می کنید بخشی وجود دارد که شامل اطلاعاتی می باشد آن قسمت فوتر Footer می باشد.

در فوتر چه چیزهایی قرار دارد؟

شاید از خود بپرسید فوتر به چه دردی می خورد و اصلا چه المان هایی در آن قرار می گیرد؟در جواب بهاین سوال نمی توان به صورت قطعی نظر داد چرا که هر سایتی متناسب با حوزه فعالیت خود بخشی هایکم یا زیادی را در آن قرار می دهد.

با این حال مرسوم است که در فوتر یک سایت اطلاعاتی مانند شماره تماس، آدرس، لینک شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام، نمادهای الکترونیکی مانند اینماد و…قرار می گیرند. البته تکرار می کنم که این اطلاعات می توانند در هر سایتی متفاوت باشند و به طور ثابتمحدود به این موارد نخواهند شد.


هدر چیست؟

به قسمت بالایی یک وب سایت هدر آن سایت می گویند. هدرسایت یکی از قسمت های استراتژیک سایت می باشد، زیرا وقتی مردم وارد سایت شما می شوند، اولین چیزی که می بینند هدر است. هدر معرفی کننده سایت در چند ثانیه ی اول ورود کاربران است. هدر باید اطلاعات مهم و اصلی محصول را به مردم بدهد. از لحاظ طراحی، هدر ضمن خلاقیت باید گیرا، جذاب، مختصر و مفید باشد. از هدرمعمولا به عنوان منوی سایت یاد می شود که عنصر اصلی و کلیدی ناوبری در کل سایت می باشد.

هدر سایت
هدر سایت

بهترین روش ها برای طراحی هدر وب سایت شما

نقشه برداری از طراحی وب سایت خود اغلب مستلزم آن است که از کارشناسانی که زندگی می کنند و تنفس می کنند برای راهنمایی تماس بگیرید (psst، این ما هستیم). به عنوان مثال یک طراحی هدر وب سایت را در نظر بگیرید. مطمئناً، شما نام یک هدر را شنیده‌اید و بارها آن را در وب‌سایت‌های دیگر استفاده کرده‌اید – اما آیا واقعاً می‌دانید که این بخش کوچک از املاک وب‌سایت چقدر پتانسیل دارد؟

طراحی هدر کامل فرآیندی سفارشی تر از آن چیزی است که فکر می کنید. هنگام ایجاد وب سایت خود، به خاطر داشته باشید که هدر اولین چیزی است که بازدیدکنندگان هنگام ورود به صفحه اصلی شما با آن مواجه می شوند.

مانند تمام جنبه های سایت شما، این سایت نیز باید برند شما را منعکس کند و شامل مقادیر مساوی تفکر استراتژیک و خلاقانه است.

چه از ابتدا شروع کنید و چه سایت فعلی خود را تغییر دهید، ما مجموعه‌ای از بهترین روش‌ها را برای ایجاد یک طراحی هدر داریم که به اندازه سایر قسمت‌های وب‌سایت شما هوشمندانه و جذاب است.

کاربرد ابزار سئو
خرداد ۳, ۱۴۰۱

افزونه سئو چیست و چه کاربردی دارد؟

موتورهای جستجو، منبع اصلی بازدید بیشتر وب سایت‌ها در اینترنت هستند. سئو یا بهینه سازی وب سایت با استفاده از افزونه Yoast SEO برای موتورهای جستجو،...
اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱

ووکامرس چیست؟ تعریف ووکامرس

ووکامرس چیست ؟ همان‌طور که گفتیم ووکامرس یک افزونه است، نه یک سیستم مدیریت محتوای مجزا. اینکه انتظار داشته باشید در پاسخ سوال ووکامرس چیست ؟...
اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۱

نصب افزونه در وردپرس همراه باعکس

اگر به اندازه کافی در رسانه‌‌های اجتماعی و فضای اینترنت وقت بگذرانید در حالیکه با مقوله وب سایت یا وبلاگ هم آشنایی مختصری داشته باشید، پلاگین...
خطای نصب افزونه
اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۱

مشکلات رایج نصب نشدن افزونه در وردپرس

نصب نشدن افزونه در وردپرس یکی از بیشترین سؤال‌های رایجی که توسط کاربران وردپرس از ما پرسیده می‌شود این است که چرا نمی‌توانند افزونه‌ها را به...
هاست
بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

هاست چیست؟

هاست چیست و چه کاربردی دارد؟ هاست چیست : هاست (Host) به معنای میزبانی است و به محیط مجازی گفته میشود که بر روی یک سرور...

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هدر و فوتر سایت